#76. Ασυντήρητες, αφύλακτες και βρώμικες παιδικές χαρές στο Πλαγιάρι

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Παιδικές χαρές με πρόβλημα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών
Δημιουργήθηκε: 15-05-2012 08:08:20 (πριν 8 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 15-05-2012 08:08:20 (πριν 8 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.475356501018695
Γεωγραφικό μήκος: 22.955300831527440
Προβολές: 542
Ψήφοι: 2

Περιγραφή

Περιττώματα σκύλων και γατών, αποτσίγαρα, σπασμένα μπουκάλια, μεταλικά καπάκια, τενεκεδάκια μπύρας και σκουπίδια είναι γνώριμοι κάτοικοι των παιδικών χαρών στο Πλαγιάρι. Άβαφος, ασυντήρητος και σκουριασμένος ο εξοπλισμός στις περισσότερες εξ αυτών, ασυντήρητα τα παγκάκια. Χωρίς περίφραξη οι παιδικές μας χαρές, χωρίς κανόνες, χωρίς επίβλεψη από υπευθύνους, χωρίς σχολαστική καθαριότητα από υπαλλήλους του Δήμου. Ο καθένας τις χρησιμοποιεί όπως νομίζει, είτε για βραδινές οινοποσίες είτε για τσιγάρα, είτε για ποδόσφαιρο. Ποια μέτρα και πότε προτίθεται να πάρει η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών ώστε όλες οι παιδικές χαρές στο Πλαγιάρι να καταστούν ασφαλείς, να περιφραχθούν, να φυλάσσονται από τα αδέσποτα και τους βανδάλους, να συντηρούνται, να μην αποτελούν εστίες μικροβίων και κινδύνου για μικρούς και μεγάλους, να αποκτήσουν αναρτημένους κανόνες λειτουργίας;

linear_scale Παιδικές χαρές με πρόβλημα

  • Ανοιχτό
  • Σε εξέλιξη
  • check Κλειστό
  • Διεκπεραιώθηκε

23-01-2013

πριν 8 χρόνια

Κλειστό

  • Αλλαγή κατάστασης
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

15-05-2012

πριν 8 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • Αλλαγή κατάστασης
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

15-05-2012

πριν 8 χρόνια

Ανοιχτό

  • Αρχικη καταχώρηση στην κατηγορία Παιδικές χαρές με πρόβλημα
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

placeΘερμοπυλων, Θέρμη 575 00, Ελλάδα