#3600. Προσβαση στο 2ο Δημοτικο Σχολείο Θέρμης

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Άλλο αίτημα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Γραφείο Δημάρχου
Δημιουργήθηκε: 15-10-2020 14:28:44 (πριν ένα μήνα)
Ενημερώθηκε: 15-10-2020 15:06:44 (πριν ένα μήνα)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.545687092402790
Γεωγραφικό μήκος: 23.022719811531044
Προβολές: 31
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Η κατάσταση έξω απο το 2ο Δημοτικο Σχολείο Θέρμης είναι απαράδεκτη. Δεν υπάρχουν πεζοδρόμια, η σχολική τροχονόμος κάνει σλάλομ ανάμεσα στα παρκαρισμένα -και πάνω στη διάβαση πολλές φορές- αυτοκίνητα και τις περισσότερες φορές υπάρχει μποτιλιάρισμα. Φυσικά και υπάρχει ευθύνη και τον γονέων που παρκάρουν για να πάρουν τα παιδιά τους αλλά πρέπει να γίνουν ορισμένες ενέργειες για να καλυτερέψει η κατάσταση. Θα πρέπει να τοποθετηθούν κάποιες κορίνες αριστερά και δεξιά της διάβασης για να μην την μπλοκάρουν, να κατασκευαστουν πεζοδρόμια και ισως να μονοδρομηθεί η Μανδρίτσα... Παρακαλώ για τις ενέργειες σας για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών.

linear_scale Άλλο αίτημα

  • check Ανοιχτό
  • Σε εξέλιξη
  • Κλειστό
  • Διεκπεραιώθηκε

15-10-2020

πριν ένα μήνα

Ανοιχτό

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Άλλο αίτημα
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Γραφείο Δημάρχου

placeΜεγ. Αλεξάνδρου 51, Θέρμη 570 01, Ελλάδα