#3594. Επικίνδυνα αδέσποτα ζώα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Αδέσποτα ζώα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Αδέσποτα Ζώα
Δημιουργήθηκε: 11-10-2020 20:24:00 (πριν 4 μήνες)
Ενημερώθηκε: 12-10-2020 12:12:43 (πριν 4 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.546290390394170
Γεωγραφικό μήκος: 23.019350957008328
Προβολές: 48
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Επιχείρησα να ασκηθώ πριν κάποιους μήνες στην οδό Τσαλδάρη και περι τις 9μμ με ακολούθησαν γαβγίζοντας τρία σκυλιά (χωρίς κολάρο ή καποιο άλλο διακριτικό που να προσδιορίζει οτι προέρχονται από κάποιο σπίτι)επί της ίδιας οδού μεχρι και τον κυκλικό κομβο. Δεν με άφηναν να περάσω πεζή από την πρώτη έξοδο από τον κυκλικό κόμβο και έτσι αναγκάστηκα να ανέβω περπατώντας ως το ύψος της οδού Καπετάν Χάψα για να μπορέσω να φτάσω σε κάποια περιοχή με περισσότερο φως και ανθρώπους, να αισθανθώ ασφαλής και να μπορέσω να φτάσω στην οικία μου. Σήμερα 11/10/2020 επιχείρησα πάλι να ασκηθώ αυτή τη φορά πιο νωρίς, στις 5μμ και αλλάζοντας περιοχή. Έφτασα κάνοντας jokking μέχρι την διασταύρωση ΣΙΚΕΛΙΑΝΟΥ με ΑΘΗΝΑΣ, όπου αρχισε να τρέχει προς τα πάνω μου γαβγίζοντας ένα μεγαλόσωμο σκυλί, για αλλη μια φορά χωρίς κολάρο. Είμαι η ίδια μου ιδιοκτήτης σκύλου, δεν πρόκειται για κάποια υστερική αποστροφή προς οποιοδήποτε ζώο ή κατοικίδιο, αλλά για το αναφαίρετο δικαίωμα κάθε πολίτη να κινείται με ασφάλεια σε όλη την έκταση του δήμου! Αναμένω άμεση διευθέτηση του ζητήματος, σε διαφορετική περίπτωση θα γνωστοποιήσω το ζήτησα σε φιλοζωικές οργανώσεις και στην περιφέρεια Θεσσαλονίκης.

linear_scale Αδέσποτα ζώα

  • Ανοιχτό
  • check Σε εξέλιξη
  • Κλειστό
  • Διεκπεραιώθηκε

12-10-2020

πριν 4 μήνες

Σε εξέλιξη

  • .
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Αδέσποτα Ζώα

11-10-2020

πριν 4 μήνες

Ανοιχτό

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Αδέσποτα ζώα
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Αδέσποτα Ζώα

placeΔημοκρατίας 1, Θέρμη 570 01, Ελλάδα