#3241. Νέα Ραιδεστός

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Κλάδεμα δέντρων κοινόχρηστων χώρων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Πρασίνου
Δημιουργήθηκε: 20-08-2019 19:25:32 (πριν ένα μήνα)
Ενημερώθηκε: 21-08-2019 04:44:26 (πριν ένα μήνα)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.526082900000000
Γεωγραφικό μήκος: 23.048753499999975
Προβολές: 16
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Γειά σας Στην περιοχή της Νέα Ραιδεστό και συγκεκριμένα Πολυτεχνείου 3 όπου υπάρχει και μια παιδική χαρά έχω παρατηρήσει κάποια θέματα που πιστεύω πως χρήζουν άμεσης επέμβασης. Σαφώς θα υπάρχουν τα ίδια προβλήματα και στην επέκταση της οδού στην περιοχή του αναψυκτηρίου Ανέμη. Αυτά που θα ήθελα να τονίσω είναι 2. 1ον σχεδόν όλα τα δέντρα που υπάρχουν εκεί μέσα στο χώρο έχουν ξερά κλαδιά έτοιμα ανά πάσα στιγμή να σπάσουν και να πέσουν στα κεφάλια είτε μεγάλων είτε των παιδιών όπου παίζουν. 2ον στον δρόμο μπροστά από την είσοδο της παιδικής χαράς και αναψυκτηρίου Λέμον υπάρχει σχετικά κίνηση πολλών οχημάτων, αυτοκινήτων και μοτοσικλετών, όπου πολλές φορές κινούνται με μεγάλη ταχύτητα με τον κίνδυνο αν πεταχτεί έξω κάποιο παιδί ή εργαζόμενος στο αναψυκτήριο να έχουμε θύματα. Θα μπορούσε κάποιο συνεργείο σας να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες για το κλάδεμα των ετοιμόρροπων κλαδιών και τοποθέτηση "σαμαράκια" σε σχετική απόσταση πριν και μετά την είσοδο του χώρου της παιδικής χαράς; Ευχαριστώ και ελπίζω σε άμεση επίλυση των προβλημάτων που ανέφερα. Για φωτογραφίες δεν έχω κάποια πρόχειρη αλλά πιστεύω πως με μια βόλτα από τα σημεία θα τα διαπιστώσετε και εσείς.

linear_scale Κλάδεμα δέντρων κοινόχρηστων χώρων

  • check Ανοιχτό
  • Σε εξέλιξη
  • Κλειστό
  • Διεκπεραιώθηκε

20-08-2019

πριν ένα μήνα

Ανοιχτό

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Κλάδεμα δέντρων κοινόχρηστων χώρων
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Πρασίνου

placeΠολυτεχνείου 3, Νέα Ραιδεστός 570 01, Ελλάδα